- ¿Atendre el teu fill o deixar-lo plorar? Rafa Guerrero, psicoterapeuta, aclareix els dubtes: «És una aberració...»
En un fragment del pòdcast Destellos de sabiduría’, Rafa Guerrero, psicòleg i expert en criança, explica per què els consells que recomanen sobre «no agafar massa el nadó en braços» són erronis des del punt de vista científic.Seguir leyendo.... - La neu cau amb força a Catalunya i arriba a l’àrea de Barcelona
Ja estava previst que aquest cap de setmana la neu cobrís de nou al Pirineu. No obstant, les nevades finalment han sigut més generalitzades del que s’havia pronosticat incialment i han obligat el Servei Meteorològic de Catalunya (Meteocat) a activar avisos per neu a partir de cotes de 300 metres. Al llarg del matí, la neu ha caigut al Moianès, al Vallès, a Osona i al Bages, i fins i tot ha arribat al massís de Collserola, quan poc abans de les dotze del migdia s’han començat a veure els primers flocs de neu des del Tibidabo.Seguir leyendo.... - Una nova operació contra la multireincidència a l’àrea metropolitana deixa 71 detinguts i 38 investigats
El novè pla Kanpai que s’ha desenvolupat a Barcelona i l’àrea metropolitana aquesta matinada passada ha deixat un balanç de 71 detinguts, que sumen 314 antecedents, a més de 38 investigats per diversos delictes com furts o robatoris; 131 denúncies administratives per portar a sobre petites quantitats de droga o armes blanques, 61 denúncies de tràfic, 12 patinets elèctrics intervinguts que s’utilitzaven per cometre robatoris, 656 denúncies d’inspectors de TMB per viatjar sense bitllet i 40 intervencions en locals on es podia estar cometent tràfic de drogues o comprar objectes robats.Seguir leyendo.... - Rodalies interromp el seu servei després que el Govern n’exigeixi la suspensió
El Govern ha exigit a Renfe que suspengui tots els seus serveis, fins que pugui garantir la seguretat. A partir d’ara ja no sortiran més trens. Els combois que estan circulant acabaran el seu recorregut i quan arribin al seu destí finalitzarà el seu servei.Seguir leyendo.... - La Generalitat va actuar d’"àrbitre" per restablir el servei de Rodalies
Després de 48 hores sense trens, el servei de Rodalies va recuperar la normalitat tot i que plena d’incidents en virtut d’un pacte que es va forjar als despatxos, després d’àrdues negociacions entre els maquinistes, Adif, Renfe i la Generalitat, que en més d’una ocasió va haver d’actuar com a "àrbitre", segons fonts presents en aquestes cites. El Govern no es podia permetre que ahir no circulés ni un tren, com va passar dijous, malgrat haver anunciat públicament dimecres que es reprendria l’activitat. Els dubtes i la desconfiança entre les parts han sigut presents des de dimarts a la nit, quan es va produir l’accident de Gelida, i no s’han dissipat.Seguir leyendo....
06/07/2014